Онлайн-освіта , чи можлива в українських реаліях?Онлайн-освіта
Онлайн-освіта

Онлайн-освіта – безсумнівно, позитивний крок, який допоможе як вчителю, так і дитині. Однак треба пам’ятати про те, що для подібного нововведення потрібна потужна матеріально-технічна база, і також грамотний методичний матеріал.

Про це розповіла директор Центру експертизи освітніх реформ, доктор педагогічних наук, професор Людмила Ващенко.

«Що таке онлайн-освіта? Це освітня платформа, якийсь освітній контент, який ще потрібно створити. В умовах цієї форми роботи у викладача змінюються функції: крім підготовки тексту, його потрібно записати в електронній версії і розмістити в електронному середовищі. Згідно діючій системі професійної діяльності, педагогу такі функції не оплачуються. І заради справедливості, потрібно відзначити, що ніхто не має права змусити його це робити. На жаль, впровадження електронних систем і різних гаджетів в освітню сферу нині в більшій мірі пов’язані з фінансовим інтересом до них, ніж з методичної доцільністю їх застосування на заняттях. Відповідно, потрібна підготовка методичного матеріалу (електронних підручників, окремих курсів, тим і т.д.) », – розповіла Л. Ващенко.

Експерт підкреслила, що, незважаючи на важливість запровадження технологій в систему педагогічної освіти, необхідно пам’ятати, що в гонитві за цивілізацією можна втратити людину.

«Характерною особливістю школярів є калейдоскопічне, зорове сприйняття навколишнього світу, нерозвиненість почуттів співпереживання і співчуття, поверхневе мислення і судження. Результатом стає жорстоке поводження, трагічні ситуації, ворожа оцінка дитини багатьох сучасних явищ. Тому педагогічна освіта має приділяти увагу роботі зі свідомістю дитини, його моральним якостям », – повідомила Л. Ващенко.